Jdi na obsah Jdi na menu
 


4-TŘÍDA BERUŠEK

ŠKOLNÍ ROK 2016-2017

Datum: 5. 9. 2016
Fotografií: 570
Složek: 13

ŠKOLNÍ ROK 2015-2016

Datum: 7. 9. 2015
Fotografií: 480
Složek: 9

ŠKOLNÍ ROK 2014-2015

Datum: 5. 9. 2014
Fotografií: 200
Složek: 8
Komentářů: 0

BERUŠKY-ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

Datum: 16. 9. 2013
Fotografií: 272
Složek: 10
Komentářů: 0

BERUŠKY-ŠKOLNÍ ROK 2012-2013

Datum: 4. 10. 2012
Fotografií: 311
Složek: 14
Komentářů: 4

BERUŠKY-školní rok 2010-2011

Datum: 14. 9. 2010
Fotografií: 27
Složek: 0
Komentářů: 0
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Emil

(Barča Pszczolková, 14. 10. 2016 17:43)

Už se moc těšíme, na řešení téhle záhady.

Poděkování mým andělům

(Igor Caysberger, 27. 7. 2016 12:49)

Přesto se v naší společnosti nachází nepoměr ve vztahu učitel - rodič. Vždyť dřív být učitelem v sobě neslo i určitou společenskou prestiž a úctu.
Můj velký obdiv patří učitelkám, které už působí v mateřské škole více let. Obdivuji, s jakým nasazením pracují a s jakou trpělivostí se dětem věnují. Přál bych si, aby tohle povolání získalo zpět svou prestiž, za to, co všechno dělají pro naše děti.
Škoda, že se nedá ten každodenní šrumec s dětmi lépe popsat. Snad jen kdo to zažije na vlastní kůži, tohle všechno správně pochopí. O tom, že jsou učitelky i matkami a doma je čeká další směna, (plná všetečných otázek a odpovědí, konfliktů mezi sourozenci, domácích úkolů..) by byla další kapitola.
Toto krásné povolání může vykonávat jen opravdový "nadšenec a dobrodruh" s láskou a trpělivostí na rozdávání,člověk který si uvědomuje,že práce s dětmi není jenom náročná,ale i krásná,zvlášť pro ty lidičky,kteří jsou ochotni nejenom brát ale i nezištně dávat!
Proto před vámi smekám,snad po roční práci mezi vámi mohu říci kolegyně a přeji vám do budoucna ve vaší činorodé práci hodně úspěchů.Věřte mi,že jsem nesmírně šťasten,že mohu mít kolem sebe i příjemné lidi v práci.
Nemyslete koncem školního roku na to,že růžovej keř má trny,ale poďme se společně v příštím školním roce radovat z toho,že na trnovém keři kvetou růže.
PS:Pro zlepšení nálady Vám posílám svou oblibenou píseň.

http://www.zpivajiciucitelka.cz/cervnove-ucitelky/

Poděkování mým andělům

(Igor Caysberger, 27. 7. 2016 12:39)

Naše mateřská škola pracuje podle programu „Začít spolu“.
Naše děti pracují v centrech aktivit kde se je snažíme vést k poznání předností týmové práce,ke spolupráci,ke vzájemné pomoci,k dohodě,nikoli nezdravému soutěžení.
Chceme našim dětem vytvořit takové prostředí,které dětem umožní radost z poznání a které je bude motivovat k celoživotnímu vzdělávání.
Všechny naše paní učitelky přispívají velkým dílem k vytvoření harmonického prostředí v naších třídách.Vedou děti k tomu,aby svůj život prožili smysluplným způsobem a motivují je k překonávaní životních problémů a k řešení konfliktů etickým způsobem.
Všichni pedagogové přistupují k dětem individuálně,naslouchají jejich názorům,jako průvodci na jejich cestě za poznáním.Takovým způsobem chceme v dětech pěstovat zdravé sebevědomí,pocit vlastní hodnoty,pocit svébytnosti a sounáležitosti s ostatními.
V naší MŠ je formou prožitkové pedagogiky dětem dáván prostor k vytváření žádoucích postojů a hodnot, které dávají životu v podmínkách konzumní společnosti hlubší smysl.

Poděkování mým andělům

(Igor Caysberger, 27. 7. 2016 12:38)

V takovém počtu je zásadní úkol uhlídat, aby se nikomu nic nestalo. Což je hodně obtížné, protože dnešní děti jsou hodně agresivní. Stačí se jen otočit nebo jít někomu utřít zadeček, protože to některé, téměř pětileté děti ještě stále neumí a volají ze záchodu své oblíbené "hotovo". U tříletých to ani nekomentuji, protože tam se každý den někdo počůrá a nebo pokaká občas i několikrát.
Přesto všichni pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci se snaží v naší mateřince o vytvoření prostředí,ve kterém jsou vztahy založené na důvěře,úctě,přátelství,otevřené komunikaci,vzájemné pomoci,odpuštění,a společném dosahování cílů.

Poděkování mým andělům

(Igor Caysberger, 27. 7. 2016 12:37)

Vše začalo 1. září, ve třídě sluníček kde byla většina nejmladších dětí. Nikdy nezapomenu ten brekot, kdy začal jeden a postupně se přidávali ostatní. Během oběda brečela celá třída. Přišel jsem domů a všechno mě bolelo, celý den chovat nespočet dětí.
Vzpomínám si jak mi na mé první pedagogické poradě mladší kolegyně kladla na srdce,že to vůbec není jednoduché získat si pozornost 26 dětí, - a měla pravdu.
V každé třídě je 23 až 26 dětí. Asi se dopředu zřejmě počítá, že všichni nepřijdou, ale chodí kolem 23 dětí. Takový počet na jednu učitelku, která má jen 2 ruce, 2 oči a 2 nohy je opravdu neuvěřitelný.

Poděkování mým andělům

(Igor Caysberger, 27. 7. 2016 12:36)

Po loňské operaci kolene a po dlouhé PN jsem zjistil,že už nezastanu kdejakou práci a tak jsem přijal místo asistenta učitele v mateřské škole,kde mám na starost chlapce s PAS. Práce s dětmi mě baví tak mě nemůže nic zaskočit říkal jsem si,zvlášť když mám za sebou praxi vychovatele v dětském domově.
Z pohledu rodiče,kterému je plno věcí skryto, jsem si říkal, jakou mají učitelky pohodičku. Děti vypustí na zahradu a moc se nepředřou. Vůbec jsem netušil, že i když "pouze" stojí, děti stále počítají, dívají se, zda si navzájem neubližují. Každým okamžikem hrozí dětem nějaký úraz, utírají dětem nosy, neustále je upravují, zavazují tkaničky od bot a současně odpovídají všem dětem na velkou spoustu otázek.Uvědomil jsem si,že práce v dětském domově je tak trošku odlišná.
Prvního září jsem dostal příležitost nahlídnout pod pokličku Na vlastní kůži si zažívám tu domnělou "pohodičku". Nenacházím slova, která by to nejlépe popsala.

rozloučeni s podzimkem

(Lenka Folwarczna, 23. 11. 2012 11:47)

Velmi pěkná besídka.

pozdravení do školky

(Magdalénka Vališová, 14. 11. 2012 18:35)

Posílám pozdravení do školky a už nic.
Magdalénka

PS: Prohlédly jsem si spolu fotky. Děti i p. učitelky jsou moc šikovné. Vaření jim jde :-)
Zdraví mamka a Magda

Černá hodinka

(lucieslachtova@email.cz, 10. 2. 2012 10:38)

Ahoj děťátka moje, tak v úterý už přijdu do školky a moc se těším na naše společné zpívání ve čtvrtek. Zdraví Vás všechny p. uč. Lucka z berušek